Teczki firmowe to dobry wybór

Teczki firmowe, czy też teczki reklamowe to jeden z najczęściej zamawianych i pożądanych produktów reklamowych. Druk w pełnym kolorze oraz duża powierzchnia pozwalają zamieścić nie tylko podstawowe dane czy logo firmy. Również takie elementy jak oferta, zdjęcia, etc., co pozwala przekazać potencjalnemu Klientowi znacznie więcej informacji. Posiadanie takiego produktu jak teczki firmowe znacznie podnosi wizerunek formy w oczach kontrahentów. Wyobraźmy sobie fakturę, ofertę przekazaną w ręce klienta ot tak po prostu – kawałek papieru.

Wizerunek firmy

Teraz wyobraźmy sobie takie dokumenty przekazane w teczce ofertowej. To zadziała zdecydowanie lepiej. Bardzo często spotykamy w sklepach rożne artykuły w przepięknych czy też praktycznych opakowaniach. Nie bez przyczyny mówi się, że to opakowanie sprzedaje produkt. Tak też jest w przypadku teczek ofertowych. Oczywiście to nie tylko kwestia wizerunku. Dobre „opakowanie” pozwala zaprowadzić nieco więcej porządku w dokumentach.

Teczki firmowe – wybrane aspekty techniczne

 Teczki ofertowe są wykonywane w standardzie bez grzbietu, zmieszczą wtedy do 10 zwykłych kartek A4 oraz z grzbietem 5 mm na większą ilość dokumentów – pomieszczą do 40 zwykłych kartek. koszt jest zazwyczaj taki sam. Oczywiście to ile kartek zmieści się w danej teczce będzie też zależało od ich grubości, gramatury. Same teczki natomiast drukuje się zazwyczaj na kartonach lub w niczym nie ustępującej kartonom kredzie o gramaturze 300 – 350 g/m2. Jest ona znacznie tańsza.

Teczki firmowe mogą być drukowane jako jednostronne, co oznacza zadruk stron 1 i 4 (ostatniej, tylnej) oraz skrzydełek,. Można zadrukować je dwustronnie co oznacza również zadruk wnętrza teczki, a więc stron 2 i 3. Aktualne technologie poligraficzne pozwalają na uszlachetnianie druku na wiele różnych sposobów. mogą to być np. laminowanie folią na błysk, mat, lakierowanie całości lakierem UV, lakierowanie wybiórcze UV. Dosyć istotna informacją jest to, że większość uszlachetnień występuje tylko na zewnętrznych stronach teczek. Oczywiście możliwe jest np. laminowanie dwustronne, ale podnosi to znacznie koszt wykonania i nie każda drukarnia chce się podjąć takiej realizacji.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. 17 maja 2020

    […] Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej drukarni. Realizujemy  zamówienia na bardzo wiele różnych produktów reklamowych. Wizytówki w dowolnym kształcie, podobnie, jak klasyczne wizytówki, będą doskonale pasować do specjalnie przeznaczonego na nie miejsca na wizytówki w teczkach firmowych. […]

  2. 17 maja 2020

    […] Zobaczcie też koniecznie artykuł pt. teczki firmowe. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.