Druk UV – druk na PCV, plexi, pleksi, Tu-Bond, Dibond

Druk UV to jedna z najnowocześniejszych technologii druku. Pozwala ona drukować na wielu materiałach. W większości druk tego typu wykorzystuje się do bezpośredniego zadrukowania podłoży twardych. Przede wszystkim sprawdza się do drukowania na tworzywach sztucznych. Przede wszystkim na płytach PCV, pleksi (plexi), materiały tupu Tu-Bond (DiBond). Druk UV znajdzie zastosowanie nie tylko przy tworzeniu reklam. Ma bardzo wiele możliwości zastosowań, wynikających z połączenia pomysłowości z twórczą pracą. Doskonały sposób na reklamę zewnętrzną, w miejscu sprzedaży, na imprezach targowych, prezentacjach itp. Połączenie druku i wycinania na materiałach sztywnych pozwoli na rozszerzenie oferty w zakresie reklamy i komunikacji graficznej.  Doskonale sprawdzi się również w poligrafii tzw. „dekoracyjnej”. Innymi słowy jako technologia stosowana przy tworzeniu m.in. obrazów dekoracyjnych. Jak widać tego typu rozwiązanie ma bardzo wiele zalet, ale z pewnością największa z nich jest jakość druku.

Ploter i materiały na jakich wykonujemy druk UV?

Druk UV Arizona 360 GTW naszej drukarni korzystamy z plotera płaskiego Arizona 360GT, o którym możecie przeczytać tutaj: http://druk.info.pl/art/7377-nowe-plotery-oc-arizona-360-gt-oraz-oc-arizona-360-xt-wieksza-wszechstronnosc-i-wydajnosc.html. Jak widać ploter ten posiada pewne ograniczenia, przede wszystkim w rozmiarze zadrukowywanej powierzchni. Dodatkowym ograniczaniem jest grubość materiału lub inaczej jego wysokość. Jak doskonale widać z opisu, druk UV może być realizowany nie tylko na arkuszach przeznaczonych do tego materiałów, np. płytach PCV, ale również dobrze sprawdzi się przy zadrukowywaniu powierzchni różnych przedmiotów. Jak mamy okazję się przekonać ma to niebagatelne znaczenie w poligrafii reklamowej,  podstawowe wręcz przy gadżetach reklamowych.

Pełna lista materiałów, jakie możemy zadrukować w technologii drukowania UV przedstawia się następująco:

 • PCV spienione Light białe i kolorowe
 • Płyta piankowa Kapa
 • Plexi Bezbarwne, białe i kolorowe
 • PENTAPRINT – folia PCV biała mat – 0,5mm
 • TUBOND 3mm – (płyta warstwowa aluminium – polietylen – aluminium) biała lub kolorowa
 • Tusand 10mm – (PCV-XPS-PCV)
 • Folia PET bezbarwna 0,8 mm – (politereftalan etylenu)
 • Folie bezbarwne, samoprzylepne, polimerowe i monomerowe 
 • Backlit folia samoprzylepna do podświetleń
 • Backprint folia do podświetleń bez kleju
 • Sklejka brzozowa

Kolosalne znaczenie przy produkcji reklam ma to, że nasze produkcje mogą mieć praktycznie dowolny kształt. Co z tego, że można zadrukować arkusz tworzywa PCV, będzie to tylko zwykły obraz na prostokątnym użytku. A gdyby można było wyciąć zupełnie (w granicach zdrowego rozsądku) kształty? Okazuje się można i nie ma w tym nic trudnego. Zobaczcie naszą maszynę, która na to pozwala tutaj. Oczywiście wykonujemy nie tylko wizytówki kształtowe, jak w podanym tekście, ale pełniejsza gamę dowolnych produktów. Sztandarowym produktem, który wykonujemy w technologii druku UV są tablice informacyjne i reklamowe.

 

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.