Liquid gold złocone wizytówki i inne produkty w technologii liquid gold

Liquid gold złocone wizytówki i inne produkty w technologii liquid gold.Liquid Gold, np. złote wizytówki to najnowsze osiągnięcie w technologii druku cyfrowego. Bardzo często technologia Liquid Gold jest stosowna do uszlachetniania druków wszelkiego rodzaju. Doskonale sprawdza się na wizytówkach czy też teczkach ofertowych. Mówiąc w skrócie polega ona na selektywnym pokryciu wybranych elementów produktu specjalna farbą. Farba jest metaliczna, przypominająca złoto, srebro lub inny kolor. Farba jest wypukła i doskonale wyczuwalna w dotyku. Takie połączenie dwóch efektów, a więc metalicznego połysku i wypukłości dodaje produktom szlachetności.

liQuid Gold złocone wizytówkiJednym z najdoskonalszych produktów z wykorzystaniem druku w tej technologii są złocone wizytówki. Takie złote wizytówki drukuje się  zazwyczaj na specjalnych kartonach barwionych w masie o podwyższonej gramaturze. Kolor kartonu może być czarny lub inny dowolny, ale własnie czerń w połączeniu ze złotem sprawdza w tych zastosowaniach najlepiej. Oczywiście druk na innym kartonie niż barwiony jest możliwy. Mogą to być zwykłe białe kartony, wtedy proponujemy tzw. druk mieszany, a więc połączenie tradycyjnego druku CMYK z technologią wypukłego złota. Taka metoda druku wydaje się być jedną z lepszych, albowiem daje szerokie pole do popisu. Można wydrukować tradycyjną wizytówkę w technologii offsetowej, a logo wykonać płynnym złotem Liquid Gold.

Na poniższym filmie możecie zobaczyć możliwości zastosowania najnowszych osiągnięć druku złotem. Aktualnie juz bardzo wiele firm oferuje druki tego typu i nie są one zbyt drogie w stosunku do tradycyjnych technologii drukarskich.

Liquid gold Alternatywa dla technik tradycyjnych

Technologia druku złotem jest doskonałą alternatywą dla hot stampingu. Hot stamping jest co prawda dość atrakcyjny, ale zdecydowanie bardziej wymagający i dość kosztowny. Wymaga wykonania, zazwyczaj stalowych matryc elementów złoconych oraz specjalnej złotej folii. Fole te wgrzewa się na gorąco w złocone elementy wizytówki. Cyfrowy druk złotem nie wymaga kosztownych matryc i jest zdecydowanie szybszym i tańszym rozwiązaniem. Jakość jest bardzo zbliżona a druk wypukły to kolejna korzyść w stosunku do tradycyjnego hot stampingu.

W Wyszkowie jedną z firm oferujących druk płynnym złotem jest altmedia. Ostatnio wprowadziliśmy druk złotem na wizytówkach na specjalnych kartonach ISPIRA. Gramtura tychże kartonów to aż 36- g/m2. Dostępne są w wielu kolorach, a mianowicie czarnym, szarym, czerwonym i granatowym. Jest to podstawowa oferta, ale oczywiście nie należy myśleć, że tylko takie są dostępne. Prosimy śmiało pisać, chętnie odpowiemy na wszelkie zapytania. Pod odnośnikiem znajdzie własnie tą ofertę; http://www.alt-media.com.pl/zlote-wizytowki-nadruk-zlotem-z-efektem-3d/

Zobaczcie też koniecznie artykuł pt. teczki firmowe.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.