Drukarnia internetowa. Zamawiaj zdalnie i bezpiecznie

Drukarnia internetowa. Pod tym pojęciem znajdziemy bardzo wiele możliwości. Po pierwsze jest to taka drukarnia , w której zdalnie, poprzez Internet, możemy zamówić materiały drukowane. Możliwość zamówienia potrzebnych druków przez Internet nabiera szczególnego znaczenia w dobie globalnej pandemii.  Ograniczajmy kontakty wszędzie tak, gdzie jest to możliwe. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma w tym nic trudnego. Jednak po głębszej analizie i przyjrzeniu się sprawie, zamawianie druków reklamowych nie jest takie proste. Po przejrzeniu wyników wyszukiwania pod tym hasłem (drukarnia internetowa) znajdziecie bardzo wiele i to nawet dość ciekawych ofert. Okazuje się jednak, że każdy z takich systemów drukarskich będzie wymagał gotowego projektu druku. Po pierwsze projekty takie muszą spełniać wszystkie wymogi poligrafii i konkretnej drukarni.  Po drugie systemy drukarń nie poprawią Waszych błędów w projektach. W praktyce oznacza to niemożność złożenia zamówienia.

Drukarnia internetowa, czyli gdzie zamawiać druk?

Jak wyjaśniliśmy sobie we wstępnie pojęcie druku online jest bardzo szerokie. Pierwszy przypadek z automatycznym systemem zamówień w zasadzie wykluczamy. Wymaga od dość specjalistycznej wiedzy z zakresu druku i poligrafii.  Co w takim razie nam pozostaje? Poszukać małej drukarni lub agencji reklamowej, która wykona za nas prawidłowy projekt. Jednak koszt w przypadku agencji mogą być bardzo wysokie. Zdecydowanie lepsza będzie mała drukarnia. Niejednostronnie małe drukarnie bardzo chętnie pomagają w przygotowaniu prawidłowego projektu lub poprawieniu tego co macie.

Jeśli zdecydujecie się na kontakt z taką drukarnią musicie doprecyzować to czego potrzebujecie. Ułatwi to znacznie współpracę. Najważniejsze w tym przypadku będzie to abyście dokładnie określili to czego potrzebujecie. Musi to być bardzo konkretne, a więc produkt (np. wizytówki), nakład oraz na na końcu dobry opis projektu. Warto określić co ma się znaleźć na projekcie, napisać tekst, podać dane adresowe, jakie mają być w waszych drukach. Na końcu warto napisać co i jak ma być rozmieszczone.  Dodatkowym atutem będzie posiadane logo lub ewentualnie zdjęć (jak największych) do druku.

Jeśli już kiedykolwiek cos drukowaliście w stacjonarnej drukarni to prawdopodobnie posiadacie materiały w jakości poligraficznej. Warto poszukać dysku plików z rozszerzeniem cdr, ai, eps, pdf lub podobnych. Załączenie ich do e-maila do drukarni z pewnością pomoże,  nie zaszkodzi. Może się okazać, że macie gotowy do druku projekt.

Zobaczcie naszą ofertę. Z pewnością znajdziecie cos dal siebie, a co najważniejsze wszystko zamówicie zdalnie, bez wychodzenia z biura czy wręcz z domu. http://www.alt-media.com.pl/ Wszystko szybko, sprawnie, bez osobistych kontaktów. Gotowe materiały kurier dostarczy Wam wprost pod drzwi. Sprawa jest bardzo prosta. Przypominamy nasz tekst o tym jak wydać własna książkę, który też w dużej mierze opiera się na zdanych kontakcie z wydawcą i drukarnią.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.