Wizytówki w dowolnym kształcie – kształtowe

Wizytówki w dowolnym kształcie to dosyć nowy produkt na rynku poligraficznym. Jeszcze do niedawna, aby wykonać wizytówki wycinane, należało wykorzystać w procesie produkcji specjalny wykrojnik drukarski. Wykrojnik, czyli specjalne narzędzie do wykrawania, jak również do bigowania dowolnych kształtów. Zainteresowanych odsyłamy do artykułu dostępnego na Wikipedii pt. wykrojnik drukarski. Przygotowanie wykrojnika jest dość kosztowne i zasadniczo opłacalne w druku i produkcji w wysokim nakładzie. Dziś produkcja wizytówek kształtowych, nawet w niewielkich ilościach, jest znacznie prostsza i co ważne mniej kosztowana. Nie wymaga stosowania wykrojników.

Czego zatem użyć, aby wyprodukować wizytówki w dowolnym kształcie? Jest wiele rozwiązań technologicznych. Jednym z nich jest zastosowanie specjalnych urządzeń, które umożliwią produkcję własnie takich, kształtowych wizytówek. Wizytówki wycinane wykonamy na przykład na specjalnych ploterach tnąco – bigujących marki Kimla. Taki ploter jest w dyspozycji drukarni z Wyszkowa, altmedia, która może wykonać nie tylko wizytówki, ale tez inne produkty kształtowe. Na poniższym filmie zamieszczonym na YouTube przez producenta ploterów, zobaczycie, jak szybko i precyzyjny pracują takie urządzenia do wycinania dowolnych kształtów bez wykrojnika.

Technologia ta doskonale sprawdzi się przy zapotrzebowaniu na małe nakłady produktu wizytówki w dowolnym kształcie, ale jak widać na filmie nie tylko.  Jak widzimy na prezentowanym powyżej filmie ploter produkuje pudełka opakowaniowe. Przy użyciu tego typu ploterów tnąco bigujących można wyprodukować bardzo wiele różnych produktów, które powinny być wykonane w różnych kształtach. Będą to między innymi zawieszki na bagaż, czapeczki reklamowe, wkładki reklamowe do breloków czy bilonownic reklamowych, etc. Szeroka jest również gama materiałów, które może obrać ploter tnąćy, może to być karton, papier, niezbyt grube tworzywa PCV. Mogą to być folie i papiery samoprzylepne, co daje możliwość wykonania naklejek o praktycznie dowolnych, w granicach rozsądku, kształtach. Takie rozwiązanie pozwala na wykonanie szerokiej gamy bardzo atrakcyjnych produktów reklamowych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej drukarni. Realizujemy  zamówienia na druk wizytówek klasycznych, tych najprostszych, ale również prestiżowych z laminatami i złoceniami. Mamy  w ofercie teczki reklamowe, papiery firmowe i torby reklamowe w bardzo bardzo rozsądnych cenach.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

captcha

Please enter the CAPTCHA text