Teczki firmowe to dobry wybór

teczki firmowe

Określane często również jako teczki firmowe, czy też teczki ofertowe (zobacz) to jeden z najczęściej zamawianych i pożądanych produktów reklamowych. Druk w pełnym kolorze oraz duża powierzchnia pozwalają zamieścić nie tylko podstawowe dane czy logo formy, ale również takie elementy jak oferta, zdjęcia, etc., co pozwala przekazać potencjalnemu Klientowi znacznie więcej informacji. Posiadanie takiego produktu jak teczki firmowe znacznie podnosi wizerunek firmy w oczach kontrahentów. Wyobraźmy sobie fakturę, ofertę przekazaną w ręce klienta ot tak po prostu – kawałek papieru.

Wizerunek firmy – teczki firmowe.

Teraz wyobraźmy sobie takie dokumenty przekazane w teczce firmowej. To zadziała zdecydowanie lepiej. Bardzo często spotykamy w sklepach rożne artykuły w przepięknych czy też praktycznych opakowaniach. Nie bez przyczyny mówi się, że to opakowanie sprzedaje produkt. Tak też jest w przypadku teczek ofertowych. Oczywiście to nie tylko kwestia wizerunku. Dobre „opakowanie” pozwala zaprowadzić nieco więcej porządku w dokumentach.

teczki reklamowe

Teczki są wykonywane w standardzie bez grzbietu, zmieszczą wtedy do 10 zwykłych kartek A4. Mogą występować z grzbietem 5 mm na większą ilość dokumentów – pomieszczą wtedy do 40 zwykłych kartek. Koszt jest zazwyczaj taki sam. Oczywiście to ile kartek zmieści się w danej teczce będzie też zależało od ich grubości, gramatury. Same teczki natomiast drukuje się zazwyczaj na kartonach lub w niczym nie ustępującej kartonom kredzie o gramaturze 300 – 350 g/m2. Jest ona znacznie tańsza.

Teczki reklamowe mogą być drukowane jako jednostronne, co oznacza zadruk stron 1 i 4 (ostatniej, tylnej) oraz skrzydełek, jak również dwustronnie co oznacza również zadruk wnętrza teczki, a więc stron 2 i 3. Aktualne technologie poligraficzne pozwalają na uszlachetnianie druku na wiele różnych sposobów. Mogą to być np. laminowanie folią na błysk, mat, lakierowanie całości lakierem UV, lakierowanie wybiórcze UV. Dosyć istotna informacją jest to, że większość uszlachetnień występuje tylko na zewnętrznych stronach teczek. Oczywiście możliwe jest np. laminowanie dwustronne, ale podnosi to znacznie koszt wykonania i nie każda drukarnia chce się podjąć takiej realizacji.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. 7 marca 2020

    […] Zobaczcie też koniecznie artykuł pt. teczki firmowe. […]

  2. 14 marca 2020

    […] tych najprostszych, ale również prestiżowych z laminatami i złoceniami. Mamy  w ofercie teczki reklamowe, papiery firmowe i torby reklamowe w bardzo bardzo rozsądnych […]

  3. 19 marca 2020

    […] tam publikować pomocne Wam teksty, związane z obecnością firmy w sieci Internet. Zobacz też teczki firmowe, artykuł, który jest najczęściej […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

captcha

Please enter the CAPTCHA text